Ice Hockey

Gry na NES - Ice HockeyGry na NES - Ice Hockey

Hokej – gra zespołowa rozgrywana na lodowisku. Naprzeciwko siebie stają dwie rywalizujące drużyny po sześciu zawodników (5 z pola + bramkarz). Mecz podzielony jest na 3 tercje po 20 minut.

A jak ma się do tego gra Ice Hockey??

Po pierwsze, najważniejsze. Nie mamy w grze żadnego turnieju, lub czegoś podobnego. Możemy tylko rozgrywać mecze towarzyskie z komputerowym przeciwnikiem lub, jeśli mamy brata/kolegę/chomika – z drugim playerem.

Do wyboru jest 6 drużyn – USA, Szwecja, Polska, Kanada, ZSRR oraz Czechy (no cóż, nowa gra to nie jest, więc…). Oczywiście, jako patriota nie mogłem wziąć innej drużyny od US…. od Polski. Wybrałem się na spotkanie ze Szwecją. Przed meczem zaskoczyło mnie okienko z wyborem moich hokeistów (a możemy wziąć tylko 4). Nie mają imienia, parametrów, nawet wygląd mają taki sam poza wagą. I to właśnie ona gra główną rolę przy wyborze zawodników. Najchudszy, biega z zawrotną prędkością, ale do walki o krążek się nadaje. Gruby to wielka siła, lubi się przepychać oraz przepychać innych, nie nadaje się za to do szybkiego ataku (ale jak czasami przyłoży z dystansu, to…). Jest jeszcze normalny człowiek, który nadaje się i do tego i do tego, ale w żadnej nie jest idealny.

Do wyboru mamy również czas, jaki chcemy poświęcić na jedną turę, oraz pośpiech zawodników (najlepiej ustawić na 3).

No cóż, po wybraniu zawodników oczekiwałem czegoś w rodzaju taktyki, i tu kolejna niemiła niespodzianka – nic takiego nie istnieje. Na boisku panuje chaos, zdarza się, że gdy chcę wyprowadzić kontratak, moja drużyna stoi w jednym miejscu przy bandzie, a rywale wesoło hasają po tafli. I bądź tu człowieku mądry…

Kilka meczy i nauczyłem się gromić rywali Polaków po 7 - 10 do zera. I w tym momencie wkracza straszna nuda, bez żadnego turnieju w pewnym momencie po prostu nie ma co tam robić. Więc zaprosiłem do rozgrywki brata i…

Jak się można domyśleć, we dwóch zawsze raźniej. Tak było i tutaj. Mecz, w którym działo się o wiele więcej niż podczas wszystkich pozostałych meczach przeciw komputerowi. A przy okazji odkryłem, że nie tylko po zremisowanym meczu są karne, a gdy i w karnych padnie remis, jest 4 tercja bez bramkarzy i z krótkim czasem, to wiem jeszcze, że gdy hokeiści długo przepychają się w walce o krążek, dochodzi do bójki i sędzia musi rozdzielać kary!!! To dodaje trochę tej grze plusów, ale i tak nie uchroni jej przed choćby czyhającym za rogiem Ice Ice Hockey Challenge.

Grafika może nie zachwyca, a zwłaszcza postacie. Muzyka to również nie najwyższa liga.

Tym razem postaram się o dwa podsumowania. Jeśli chcecie grać tylko z komputerem, nie opłaca wam się tego ściągać. Zagrasz 10-15 meczy, i zapomnisz. Ale jeśli masz kogoś do grania we dwójkę, albo masz to szczęście i znasz płeć piękną grającą w takie gry, zapraszaj i ciesz się tą grą…. 1-2 dni. Potem zapomnisz.
Autor: SzuSzu19